Choď na obsah Choď na menu
 


Rehine prvé dni doma

Nie som si istá, či bolo toto obdobie ťažšie pre malú Rheu, ktorá opustila svoju rodinku, dostala Obrázok sa do cudzieho prostredia a medzi cudzích ľudí alebo pre nás - prežívali sme klasické problémy majiteľov bláznivého šteňaťa. Rhea si veľmi rýchlo zvykla na byt a začala ho celý skúmať - samozrejme zubami. Celé dni som jej chodila za zadkom, napomínala, zabávala hračkami a ako to už chodí, utierala mláky. Postupne sa osmelila aj vonku a naháňala ľudí, psov, igelitky, odpadky, jediné čoho sa bála boli deti a vysavač (to jej zostalo dodnes)... Nakoniec sme to nejako zvládli, veľa sme chodili mezdi iných psov, Rhea si našla kopec kamarátov a s pomocou párkov si obľúbila aj deti :)

 

Silvester na Chopku

Obrázok Silvester 2008 strávila Rhea so mnou, Peťom a mojimi kamarátmi plavcami na Chopku- Kosodrevine na chate plnej ľudí (triezvych aj opitých) a psov (najmä triezvych). Spočiatku som mala obavy ako to zvládne, ale na moje prekvapenie jej to nerobilo žiadne problémy, s každým bola hneď  veľký kamarát. Sneh si okamžite zamilovala (dokonca až tak, že sa naň ani nechcela vykandiť), lietala ako šarkan a spúšťala sa po zakdu dole kopcom. Okrem toho prežila množstvo ďalších dobordružstiev-ako jazda lanovkou alebo jazda v ruksaku mojho kamaráta na lyžiach po dvoch horcoch ...všetko prežila bez ujmy na zdraví, no ja by som to druhý krát neopakovala.

 

Zvykanie Rehušky na Ikinku (a opačne)

Okrem Rheušky mám ešte jedného hafana - 11 ročnú Yorkshirku Iku. Je to už dáma v rokoch a tak sa aj správa. K iným psom je odmeraná a keď stretne na ulici štena ktoré ju otravuje, štekne po ňom a futaší preč. Moje obavy z ich prevého stretnutia sa vyplnili, Ikinka bola nervózna a Rheušku strašne bavilo, že sa "tá krpatá" tak strašne rozčuluje. Ich prvé kontakty sa končili dosť veľkým vreskotom ale našťastie si na seba postupne zvykli (vrámci možností). Ika síce svoj názor nezmenila, ale Rhea sa naučila malú ignorovať, takže sa mi po pár mesiacoch dokonca podarilo zachytit na jednej fotke oboch mojich psov :)

 

 

Obrázok

 

 

Vychádzky s kamarátmi

Keď nám počasie a povinnosti dovolili, stretávali sme sa s kamarátmi borderákmi - Kikou + Obrázok Megi, Luciou+ Shadow, Janou+Charliem, Veronikou+Asiou+Bordou, Katkou+Story, Janou+Emy a tiež neborderákmi - Domčou a labradorom Felsom, Zuzkou + AUO Goodiem, Elou+ kokrom Oliverom, Beou+Dinkou a ďalšími. Rheuška takéto spoločné precházdky miluje, Keď vidí, že dávam do ruksaku misku na vodu a hračky je celá bez seba, skáče, krúti sa a piští pri dverách..v takýchto mini-túrach určite plánujeme pokračovať a budeme sa snažiť rozširovať kruhy našich kamarátov.


 

 

 

Obrázok