Choď na obsah Choď na menu
 


 

"Rhea"

 

Gwendy Svěží vítr

 

 

 

                   Dátum narodenia: 9.9.2008Obrázok

 

                Pohlavie: fena

 

                Farba: Čiernobiela

 

                Otec: Gift in trics Gasko prim

 

                Matka: Connie blue Svěží vitr

 

                DBK: v oktébri 2009

 

                DNA CEA: Carrier

     

                Skúšky: OB-Z (289,5 b.-V), SOP (99 b.), LA1 (V), LA2 (V)

 

                Chovateľ: Šarochová Ivana, ch.s. Svěží vítr 

 

                Majiteľ: Zuzana Kralovičová

 

 Výsledky výstav


Rodokmeň                            Súrodenci                              Aktivity

 

Obrázok

 

 

Niečo o mne:

Rheuška je aj napriek svojmu pubertálnemu veku veľmi rozvážna a pomerne kľudná borderka 

Jej  vášňami sú: 

Aporty -akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Pokial ich niekto hádže, Rhea ich prináša so šialeným výrazom v tvári, takmer vôbec si nevšíma okolie a tak sa už pár krát presvedčila, že stromy sa psom neuhýbajú. V momente keď sa hádzanie skončí, Rhea začne aport likvidovať a snaží sa z neho urobiť čo najviac mini-aportíkov.

Škrabkanie - dokáže byť neskutočne vytrvalá v hľadaní škrabkacej obete. Využíva pri tom všetky psie zbrane - smutný pohľad, podávanie labky, podávanie druhej labky, podávanie oboch labiek súčasne, pišťanie a šťuchanie nosom.

Voda - práve voda nám robí najväčšie problémy, pretože keď ju Rhea zacíti, vypína zvuk a beží...ja ju potom vždy nájdem po brucho namočenú a celú vyškerenú.

 

Okrem toho má Rhea rada prechádzky v prírode, kde je jej najoblúbenejšou disciplínou odbiehanie od paničky a skúmanie okolia. Nikdy nepohŕdne dobrým jedlom -do tejto kategórie však nepatria granule, nad ktorými na moju veľkú radosť ohŕńa nos rada a často.

 

Pre Rheu je každý kamarát, príchodu cudzieho človeka sa teší rovnako intenzívne ako príchodu členov rodiny. Privítanie ma väčšinou dve fázy: na úvod sú to skoky do tváre (táto časť býva ukončená mojim krikom) a nasleduje zvláštny pohyb pri ktorom sa Rhea zo zeme odráža od zadných nôh a hlavy a je zakončený vyvalením na chrbát.

Rhea je veľmi pozorná a ak chce, dokáže sa veĺmi rýchlo učiť. Výborne jej idú najmä hlúposti, s poslušnosťou je to o niečo horšie ale spolu na tom pracujeme :)

 

 

Obrázok

 

 

 

Obrázok

 

Obrázok