Choď na obsah Choď na menu
 


Rok 2010 - staršie

3.6.2010   Vonku prší a prší...a Rheuška sa nudí a nudí. Navyše ešte doliečujeme udretý prst aby bola Rheucha na víkendové preteky fit. V rámci zabíjania nudy sme sa teda pustili do učenia nového triku. Rhea bola strašne podarená, skoro si dolámala aj tie zdravé nohy. Naše snaženie som natočila, video je ako vždy nekvalitné a navyše som na ňom Rheuške usekla hlavu :)) Nájdete ho tu.

 

20.5.2010  Aby sa na mňa Rheuška nehnevala, musím vám (i keď s miernym oneskorením) oznámiť, že sa jej 5.5. 2010 v hroznom lejaku podarilo zložiť skúšku SOP na krásnych 99 bodov. Ja by som jej síce za tú hroznú chôdzu nedala ani 90, no pán rozhodca sa zľutoval a trošku prižmúril oči (počasie bolo ozaj hrozné, ostrekovač trávnika je šuviks :D). Jeden bodík stratila opacha pažravá za odmietačku, 100 bodový pes ju vraj musí mať bez povelu (rozhodca pri tomto cviku skoro prišial o prsty).

 

Najbližšia akcia, na ktorú sa chystáme, je agility pretek na Kamennom mlyne prvý júnový týždeň. Bude to naša premiéra na oficiálnom preteku, tak poprosím véééľmi silno držať palce!! :DD

V sekcii vtip týždňa pribudli dva nové vtipy :)

 

2.5.2010 Dnes sme sa zúčastnili neoficiálnych závodov agility v Blansku a ja som sa nestačila čudovať. Rheuška nakopla vrtulu, behala rýchlo a presne, v dvoch behoch urobila len jednu chybičku, ktorá žiaľ znamenala disk. V jumpingu som si totiž nevšimla, že trubica vynechala poslednú tyčku v slalome a bežala som ďalej. Open sme zabehli čisto a obsadili sme 1. miesto :D

Napriek hrozivým predpovediam sa počasie držalo, preteky boli výborne zorganizované a ľudia veľmi príjemní...no proste krásny pretek!! Za odvoz chcem poďakovať Romanovi a Kike (ktorá mimochodom súťažila s Meginkou a išlo im to veľmi pekne, viac už čoskoro na ich stránkach).

 

Video z našich dnešných výkonov nájdete tu

 

 

Obrázok

 

 

 

20.4.2010  Máme za sebou predĺžný víkend plný cvičenia, prechádzania sa, jedenia a stretávania nových zaujímavých ľudí. Zúčastnili sme sa totiž závodov obedience v českom mestečku Dvůr Králové nad Labem, ktorému predchádzal malý vykrmovací tábor u Jany a Michala v Brandýse.

V sobotu sa stalo niečo neuveriteľné, Rheušku osvietilo, svojich 10 cvikov odcvičila takmer perfektne, skúšku zložila na výbornú (289,5 bodov) a dokonca sa umiestnila na 1. mieste (z 18). V nedeľu to až také slávne nebolo, naše družstvo Triple trouble (Jana a Charlie, Lucia a Shadow a Rheuša a moja maličkosť) nezostalo nič dlžné svojmu názvu a konilo čo sa dalo..aj napriek tomu sa nám nejakým zázrakom podarilo umiestniť na 3. mieste :))

Z víkendu sme si odniesli plno krásnych a aj menej krásnych zážitkov, už čoskoro sa pokúsim splodiť nejaký ten článoček.

Zatial musia stačiť "len" fotky od Michala, nájdete ich tu (piatková vychádzka) a tu (závody a prechádzka v okolí).

Rheušin sobotňajší výkon si môžete pozrieť tu a hviezdenie našeho družstva tu :DD

 

 

11.4.2010  Asi sa vám to bude zdať neuveriteľné, no máme nový vtip týždňa :))

 

6.4.2010 Po dlhej prestávke  spôsobenej prevažne mojou lenivosťou sa opäť ozývame s mega-super-truper aktualizáciou :DD Poďme teda pekne po poriadku:

 

Asi v polovici februára sme sa zúčastnili dogforáckeho border stretka (s prímesou leopardov)  pri Morave v DNV. Stretnutie to bolo veľmi farebné...na moje gusto  možno až príliš , Rheuška bola totiž jediným zástupcom klasického čiernobieleho zafarbenia. Krásne fotky od Silvuch nájdete tu.

 

Niekedy koncom zimy ma moje úžasné kamarátky prehovorili, aby sme my s Rheuškou boli treťou dvojkou v súťaži družstiev v obedience v Dvore Králové. Boli nám pridelené len dva cviky-polohy a privolanie. Neskôr som si však uvedomila, že by bola škoda trepať sa na druhý koniec zemegule (skoro) len kvôli jednému sadni, jednému ľahni a privolaniu. A tak som sa rozhodla (veľmi neuvážene), že si vyskúšame aj sólo závod (OB-Z). Mala som pocit, že času je dosť a všetko pekne stihneme. S odstupom času (necelé dva týždne pred dňom D) však môžem skonštatovať, že som sa hlboko mýlila...Niektoré cviky Rheuška ešte stále poriadne nepochopila a tiež sme narazili na problém zvaný "ako presvedčiť psa, že chôdza pri nohe je sranda a nie je nutné sa pri nej tváriť ako postrelený hovnivál uprostred Sahary".

Z tréningov vzniklo malé videjko, nájdete ho tu.

 

Aby sme si zdvihli náladu, hneď ako nám to počasie dovolilo, nabehli sme na agi-cvičák a začali sme pilne trénovať. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa poriadne prebudili zo zimného spánku, videá z prvých tréningov sú tu a tu. (autorkou videí je Janka). Fotky, ktorých autorkou je Lucia nájdete tu.

 

Veľa času na prebúdzanie sme nemali, pretože už 27. a 28. marca nás na výstave psov v Nitre čakalo prvé verejné agi-vystúpenie. Na moje prekvapenie to dopadlo celkom dobre, Rheuška sa nedala vyviesť z miery, v úplne prvom behu hneď na druhej skočke sme síce trošku zachaosili, no zbytok sme myslím zvládli celkom dobre a smradľavá odmena v podobe sušeného hrtana bola zaslúžená. Video z prvého dňa nájdete tu, fotky od Noskeho tu.

 

Veľkonočné sviatky sme strávili kde inde ako na cvičáku.. Celý vikend sa dá zhrnúť slovami "Jedenie, este raz jedenie a sem-tam aj agilitenie" Koláčov bolo hádam viac ako psovodov, samozrejme nemohlo chýbať ani dobré pitie, a tak bolo mrštné prepletanie sa medzi prekážkami takmer nemožné.

Aby to ale nevyzeralo, že sme si celý víkend iba pupky váľali, spomeniem aj pár pokrokov, ktoré sa nám podarilo spraviť. Pomaly sme začali posúvať výšku skočiek smerok k largom, od plnej výšky nás už delí iba 9 cm. Tiež sme zvýšili kruh, predížili skok ďaleký, zamakali na zónach, a konečne sme pochopili slalom na pravú ruku. S trénerkou sme sa dohodli, že ak pôde všetko podľa plánu, už v lete zavítame na naše prvé preteky.

Krátke video z nedeľného mini-parkúrika nájdete tu (autorkou je Janka).

Z víkendu máme tiež plno krásnych fotiek. Fotky od Lucie sú tu od Noskeho tu.

 

Nuž a aby toho nebolo málo, máme tiež nový vtip týždňa (alebo skôr trimestra) :D

 

Na záver už asi len toľko...máme sa veľmi dobre, užívame si pekného počasia, Rheuška vonku lieta ako s nasoleným zadkom a už pomaly začína poškuľovať po vodičke (čomu sa ja veľmi neteším, lebo ideme z jedného posadnutia-snehu k druhému). Keďze je však momentálne vypĺznutá ako po lepre a ja sa bojím aby neochorela, musia jej zatiaľ stačiť  iba "suché" vychádzky.
 

Obrázok

 

 

4.2.2009   Máme nový vtip týždňa :DD

 

4.1.2009  Včera nás až z ďalekého Brandýsa navštívil náš kamarát Charlie aj s jeho mamou a tatom. Spolu s Meginou, Seeleym, Shelby, Dinkou a ich paničkami sme sa teda vybrali na Tour de hrádza. Ako sa hafani vyšantili sa môžete pozrieť tu.

Za fotky ďakujeme Janinmu šikovnému mužíčkovi Michalovi

 

3.1.2010   Skúškové je dlhé a aby som sa náhodou nenudila, čas si krátim trápenim môjho chudáčika blcháča...dnes sme trénovali cvik s názvom ako nedať rodine ktorá býva pod nami spať alias škrabanie do kufra a jeho plieskanie o stenu , ako to prebiehalo nájdete tu